زندگینامه

برنارد آرنولت – زندگینامه برنارد آرنو موسس شرکت LVMH

برنارد آرنولت موسس LVMH

برنارد جین اتین آرنولت در روز پنجم مارچ سال ۱۹۴۹ در روبیکس فرانسه متولد شد. پدرش ژان لئون آرنو، کارخانه‌ دار و مالک شرکت ساخت‌ و ساز فیرت – ساوینل بود. دوران کودکی برنار در شهر روبه سپری شد، وی سپس برای ادامه تحصیل به پاریس نقل مکان کرد.

او پس از اتمام دوران دبیرستان، به کالج معتبر ایکول پلی تکنیک رفت  وی در سال ۱۹۷۱ موفق به کسب مدرک مهندسی در رشته عمران از موسسه ایکول پلی ‌تکنیک (École Polytechnique) گردید. او پس از فارغ‌ التحصیلی به شرکت پدرش ملحق شد. آرنولت شروع به برنامه ریزی در جهت رشد و گسترش کمپانی پدرش کرد.

آغاز فعالیت حرفه ای برنارد آرنولت

در سال ۱۹۷۶ بود که برنارد پدرش را قانع کرد که با مبلغ ۴۰ میلیون فرانک با بخش تولیدی شرکت تسویه حساب کنند و تمرکز شرکت را روی معاملات املاک معطوف نمایند. شرکت جدید با تغییر نام به فعالیت در حوزه اداره اقامتگاه ‌های مسافرتی، با امکانات خاص، وارد گردید. برنارد در سال ۱۹۷۹ جانشین پدرش در جایگاه ریاست شرکت شد.

با تلاش هایی که او در جهت مدرن سازی کمپانی پدرش و سرمایه گذاری در بخش های پرسود تر انجام داد توانست ۴۰ میلیون فرانک درآمد برای کمپانی ایجاد کند و فرت را به یکی از موفق ترین شرکت های عمران تبدیل کند.

برنارد آرنولت

برنارد آرنولت

برنارد آرنو ( Bernard Arnault ) در سال ۱۹۸۱، بعد از آن که فرانسوا میتران، رییس جمهور کشور فرانسه شد، به آمریکا مهاجرت کرد شرکت فرینل که برای پدرش بود را در آنجا تاسیس کرد و به این ترتیب ، موفق شد، ساختمان ‌های مسکونی را در پالم بیچ در ایالت فلوریدا را احداث کند. آرنو 3 سال بعد، زمانی که سوسیالیست ‌های فرانسه، به رویکرد اقتصادی محافظه کارانه تر تغییر روش  دادند، بازهم به فرانسه برگشت و به عنوان مدیر ارشد اجرایی که مخصوص یک شرکت کالاهای لوکس بود.

خرید شرکت بوساک و کریستین دیور

برنارد آرنو با کمک بنگاه سرمایه گذاری بانک لازارد و بهره گیری از امتیازهای اعطایی دولت در قبال این که شرکت تعدیل نیرو نداشته باشد، توانست شرکت نساجی بوساک را که در آن بحران مالی ورشکسته شده بود، خریداری نماید. هدف اصلی او از خرید این شرکت نساجی به دست آوردن شرکت زیر مجموعه ی آن به نام کریستین دیور بود.

برنار آرنو

جالب است بدانید که خانواده ی آرنو فقط ۱۵ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه گذاری کردند و ۸۰ میلیون دلار دیگر را شرکت سرمایه گذاری لازاد تامین کرد تا او بوساک را خریداری کند. سپس آرنو موفق شد با سرعت بسیار شرکت دیور را گسترش دهد .

شرکت LVMH

LVMH یک شرکت فرانسوی و چندملیتی لوازم لوکس است که دفتر مرکزی آن در پاریس قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۸۷ و از ادغام خانه مد لویی‌ویتون (Louis Vuitton) با موئت هنسی (Moët Hennessy) به وجود آمد.

او مدتی بعد مجبور شد همه ی سرمایه شرکت را به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد و فقط برند دیور را برای خود نگه دارد  . این فروش سبب شد بتواند ۱٫۸ میلیارد دلار از سهام شرکت LVMH را، در سال ۱۹۸۹ بخرد، تا بدین وسیله از این طریق کنترل ۲۴٪ درصد از این گروه را در اختیار بگیرد.  در طول دو سال او صدها میلیون دلار از سهام شرکت را خریداری کرد.

نهایتا در ۱۳ ژوئن ۱۹۸۹ او به عنوان رئیس هیات مدیره این شرکت انتخاب شد. او مالک بیش از ۴۳ درصد از سهام شرکت LVMH  گردید و صاحب حق رای ۳۰ درصدی شد.

برنارد آرنولت قصد داشت LVMH را به یکی از بزرگ ‌ترین گروه‌های لوکس در جهان تبدیل کند تا در کنار سایر غول ‌های این صنعت قرار بگیرد.

برنارد آرنولت

شرکت LVMH

او شروع به اخراج اکثر مدیران رده بالای این شرکت کرد و تصمیم گرفت افراد با استعداد تری را استخدام کند. آرنولت در کارش بسیار سخت گیر بود و به اخراج سریع کارمندانی که انتظاراتش را برآورده نمی کردند مشهور شد. او در دهه ی۹۰ چندین شرکت معتبر دیگری چون مارک جیکوبس، سفورا و توماس پینک را به مجموعه اضافه نمود و این شرکت را بیش از پیش گسترش داد.

کریستین دیور و شرکت LVMH

کریستین دیور و شرکت LVMH در مجموع ۵۰ مارک از معروف ‌ترین تولیدات جهانی را در اختیار دارند. از جمله تولیدات آن‌ها کیف‌های لویی ویتون است، که امروزه در دست بسیاری از خانم‌ها، حتی با مارک‌ های تقلبی نیز دیده می‌شود! آرنو امپراتوری ‌اش را، طی ۲۰ سال راه ‌انداخت، هرچند که او بسیاری از زیرمجموعه‌ های ال و ام هاش را، خود به وجود نیاورد، اما درک درستی از پتانسیل آنها، برای جذب مشتری بیشتر داشت و این نکته‌ای بود، که وی را امروز به موفق ‌ترین مرد فرانسه تبدیل کرده ‌است.

LVMH در حال حاضر ۵۶ هزار نفر را به استخدام خود درآورده است. ۴۰٪ درصد از کارمندان ال و ام هاش در فرانسه مشغول به کارند. ال و ام هاش در ۱۵۰۰ فروشگاه معتبر جهان فعالیت داشته و از همین رو بازار وسیعی را برای عرضه محصولاتش، در اختیار دارد.

ارزش سهام

برند لویی ویتون یکی از پیشروهای صنعت مد در جهان است، که محصولاتش را به وسیله ی  بوتیک‌های مستقل، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و وب‌سایت شرکت، به فروش می‌رساند. شرکت لویی ویتون، برای شش سال متوالی (۲۰۰۶-۲۰۱۲) بعنوان با ارزش‌ترین نام تجاری در زمینه کالاهای لوکس در جهان انتخاب شده است . ارزش این برند، در سال ۲۰۱۲ معادل ۲۵٫۹ میلیارد دلار برآورد گردید.

زندگی خصوصی برنارد آرنولت

برنارد آرنولت تاکنون دو بار ازدواج کرده ‌است. وی ۵ فرزند دارد و یکی از دخترانش نیز در حال حاضر از مدیران ال و ام هاش است. و پسرش آنتوان نیز مدیر عامل برلوتی یکی از شرکت های تابعه LVMH و رئیس هیئت مدیره شرکت ایتالیایی لورو پیانا است.

برنارد آرنولت

برنارد آرنولت و خانواده

برنارد آرنولت همچنین یک کلکسیونر هنری است. کلکسیون بزرگ و مشهور او شامل آثاری از هنرمندان بزرگی چون پیکاسو، هنری مور و اندی وارهول می شود. همسر دوم آرنو، هلن مرسیه، یک پیانیست اهل کبک کانادا و کلکسیونر نت‌های موسیقی می ‌باشد.

روزنامه Les Echos

آرنو به خاطر در اختیار داشتن رسانه ای قدرتمند ابتدا یک روزنامه ی اقتصادی به نام «لا تریبون» را به ارزش ۱۵۰ میلیون یورو خرید، ولی در ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت آن را بفروشد و با پرداخت ۲۴۰ میلیون یورو روی روزنامه دیگری سرمایه گذاری نمود که نام آن «Les Echos» بود.

فعالیت های بشر دوستانه

آرنولت در سال ۲۰۰۷ فرمانده ی افتخاری لژیون فرانسه شد و در سال ۲۰۱۱ نیز به سمت افسر بزرگ افتخاری لژیون فرانسه درآمد. کمپانی آرنولت تاکنون در چندین فعالیت خیرخواهانه حضور داشته است. این کمپانی در حمایت از فعالیت های بشر دوستانه، تحقیقات علمی و پزشکی، از جمله ارگان بیمارستان های فرانسه و موسسه ی گریس آو موناکو اقدامات بسیاری انجام داده است.

آرنولت و خانواده او در بین ثروتمندانی هستند که در ماه آوریل ۶۵۰ میلیون دلار برای بازسازی کلیسای نوتردام اهدا کردند. او حدود نیمی از سهام شرکت ال‌ وی ‌ام ‌اچ را از طریق یک شرکت هلدینگ خانوادگی در اختیار دارد و همچنین مالک ۹۷ درصد سهام کریستین دیور است که ۳ سال قبل از تولدش در ۱۹۴۹ تاسیس شده است.

منبع: dreamu.ir

One thought on “برنارد آرنولت – زندگینامه برنارد آرنو موسس شرکت LVMH

  1. مهدی گفت:

    آقا این مرد اسطوره است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.